Налагодження Німецько-Українського партнерства
3-6 грудня 2024 року у Федеративній Республіці Німеччина взяв участь у другій експертній зустрічі в рамках реалізації проєкту "Німецько-український експертний діалог", який реалізують European Resilience Initiative Center (з німецької сторони) та Центр близькосхідних досліджень (з української сторони) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччина. Метою проєкту є встановлення сталих зв'язків між українськими (Запорізька, Херсонська область) та німецькими громадами. На підготовчому етапі до участі у проєкті від Запорізької області була відібрана і наша Софїівська громада. 7-8 листопада у м. Берлін відбулась перша експертна зустріч (раніше я про неї писав).
Участь в другій експертний зустрічі взяли: Serge Danylov, заступник директора Центру Близькосхідних досліджень; Ольга Демидова, Engagement Global; Дарина Іллєнко, представниця району Берлін-Панков; Julian Kelterborn, голова Німецько-українського товариства Бад-Нендорф; Oksana Miheeva, Український католицький університет; Саша Останіна, Європейська ініціативний центр Європейська стійкість; Olga Pischel, член правління, Партнерське об’єднання Берлін-Целендорф-Харків; Аліса Подоляк, радник посольства, Посольство України; Elena Rudoman, виконавчий директор Дімона; Igor Semyvolos, виконавчий директор Центру Близькосхідних досліджень; Сергій Сумленний, виконавчий директор, Європейська ініціативний центр Європейська стійкість; Natali Natali (Наталія Устіч), Український центр м.Ремшайд, Andreas Wolter, віце-мер м. Кельн, а також представники Молочанської, Приморської, Софіївської громад Запорізької області, Каланчацької, Калинівської Нововоронцовської та Новомиколаївської громад Херсонщини.
В ході першого дня зустрічі знову мав змогу повторно презентувати Софіївську громаду. Більшу частину своєї доповіді приділив опису подій, що стосуються повномасштабного вторгнення та російської агресії, а саме розповів учасникам про: початок окупації громади; дії керівництва громади у перші місяці окупації; спротив населення; терор та злочини окупантів проти місцевих жителів, про долю цивільних заручників; демографічну ситуацію, стан медицини на території тимчасово окупованої громади; злочини окупантів проти власності; руйнування заповідного фонду, винищення лісосмуг, пожежі в екосистемах на ТОТ; поневіряння тих, хто вимушено покинув власну домівку через російську агресію; роботу керівництва громади в екзилі. Також продемонстрував присутнім чималу кількість фотоматеріалів на підтвердження своїх слів (скріни деяких слайдів додаю).
Наприкінці виступу наголосив, що війна, окупація та пов'язаний з цим терор – найжахливіше, що сталось на нашій землі за останні 80 років. І ми, разом з усім цивілізованим світом, повинні зупинити агресора та звільнити наші землі. Якщо цього не вдасться, то через кілька років війна та терор прийдуть на терени інших країн, зокрема, і Європейського Союзу. Тож, безпека Європи напряму залежить від подій в Україні.
Представники громад Кельну, Бад-Ненндорфу, Ремшайду, Берліну (Панков, Штегліц-Целендорф) поділились практичним досвідом німецьких громад у рамках німецько-української співпраці. Пані Ольга, яка представляє Engagement Global , окреслила практичні та правові аспекти співпраці між німецькими та українськими громадами.
В ході візиту до Федеративної республіки Німеччина побували з ознайомчим візитом у мальовничому містечку Бад-Ненндорф (Нижня Саксонія). Відвідали міську раду, початкову школу, місцеву станцію пожежної охорони. Значну частину німецького досвіду у цій сфері можна було перейняти й українським громадам, звісно з коригуванням на місцеву специфіку. Вдячний Юліану Кельтерборну за гостинність та чудову можливість часткового вивчення німецького досвід.
За підсумками обох зустрічей було підписано Меморандум про взаєморозуміння між наступними учасниками: Центр Близькосхідних досліджень, European Resilience Initiative Center gGmbH, Німецько-Українським товариством міста Бад-Нендорф, а також громадами-учасниками заходу із Запорізької та Херсонської областей.
Вдячний European Resilience Initiative Center в особі Сергія Сумленного та Центру близькосхідних досліджень в особі Ігоря Семиволоса за організацію зустрічі. Сподіваємось на подальшу активну та плідну співпрацю. Окрема подяка - представникам німецьких громад, українських товариств в Німеччині за дієву підтримку нашої держави та Сил Оборони України
.