Перша презентація Софіївської громади за кордоном
8 листопада в місті Берлін начальник Софіївської сільської військової адміністрації Бердянського району Запорізької області Станіслав Захаревич взяв участь у першому (ознайомчому) експертному засіданні в рамках реалізації проєкту "Німецько-український експертний діалог", який реалізують European Resilience Initiative Center (з німецької сторони) та Центр близькосхідних досліджень (з української сторони) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччина.
Метою проєкту є встановлення сталих зв'язків між українськими (Запорізька, Херсонська область) та німецькими громадами. На підготовчому етапі до участі у проєкті від Запорізької області, була відібрана і наша Софїівська громада.
Участь в експертний зустрічі взяли 3 громади Запорізької області, 4 громади Херсонської області, представники Центру Близькосхідних досліджень, European Resilience Initiative Center, ряду громад Німеччини, українських центрів та товариств у Німеччині, Фонду Конрада Аденауера, Європейської біржі, українського посольства у Федеративній Республіці Німеччина.
До речі, варто зазначити, що за сприяння European Resilience Initiative Center та Фонду Конрада Аденауера Софїівська громада не так давно отримала меблі (стільці та парти) для проведення освітніх, культурних та соціальних заходів.
В ході зустрічі в Берліні Станіслав Захаревич мав честь презентувати Софїівську громаду Бердянського району Запорізької області.
Це, без перебільшення, перша в історії презентація Софіївської громади за межами України. У своїй доповіді окреслив основні характеристики громади: природні умови, інфраструктуру, економіку (до вторгнення), соціо-культурну сферу. Окрему увагу у своїй презентації очільник приділив опису подій, що стосуються повномасштабного вторгнення та російської агресії: розповів учасникам про те, як починалась окупація громади, про спротив наслення, про терор та злочини окупантів проти місцевих жителів, про поневіряння тих, хто вимушено покинув власну домівку тощо. Також охарактеризував стан окупованої території громади на сьогоднішній день та розповів про роботу керівництва громади в екзилі. Наприкінці виступу висловив вдячність німецькому народові за підтримку України, наголосивши, що безпека Європи напряму залежить від подій в Україні і Перемога України в цій війні є гарантією того, що велика війна у майбутньому не прийде до Німеччини та інших країн Європейського союзу.
Представники німецької сторони були вражені почутим від керівника Софіївськоїгромади, а також від його колег. Висловили свою підтримку народу України в боротьбі з російським агресором. Окремо наголосили на тому, що для них надзвичайно важливо чути про окупацію та злочини росіян безпосередньо від свідків подій.
В ході першої експертної зустрічі також було окреслено особливості міжмуніципального співробітництва українських та німецьких громад, було презентовано нормативну базу, окреслено статистику та ключові організації, які сприяють міжмуніципальному співробітництву. Окрему увагу приділено життю німецьких громад в контексті україно-російської війни.
Вдячні European Resilience Initiative Center та Центру близькосхідних досліджень за організацію зустрічі.
В межах реалізації проєкту планується друга експертна зустріч за більш широкої участі німецької сторони. Сподіваємось на подальшу результативну та плідну співпрацю.
Додатково наголошу, що витрати на проїзд, проживання та харчування взяли на себе організатори проєкту.