Історія села Єлисеївка
Село Єлисеївка
Село Єлисеївка було засновано на місці ногайського аулу Шекли в 1861 році, після ліквідації кріпосного права вихідцями з Полтавської, Харківської та Курської губернії, а також сусідніх сіл Попівки та Салтичії.
Переселенці і вулиці називали на честь своїх земель. А саме, вулиці Харківська, Полтавська, Руська і т. д. Село розташоване за 40 км на північ від м. Приморська і за 10 км від станції Єлизаветівка Придніпровської залізниці. Біля села протікає річка Чокрак.
У ХІХ столітті в селі було збудовано найбільшу церкву в окрузі – церкву святого Іллі.
На честь 50 річниці ліквідації кріпосного права в центрі села,біля церкви було встановлено пам'ятник російському царю Олександру ІІ, якого в народі називали Олександр Визволитель.
Існує версія,що село назване на честь найстаршого переселенця діда Єлисея з села Коржі, що на Полтавщині.
Більшовики поруйнували все, що було створено наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття.
В селі бував Махно, а багато єлисеївців були в його армії.
Під час організованого радянською владою Голодомору 1932—1933 років померло щонайменше 134 жителі села
В 1941-1945рр. більше 500 єлисеївців воювали на на фронтах, 264 з них загинули. Їх імена викарбувані на братській могилі.
Відбудова. Відлига. Застій. Перебудова. Незалежна Україна. Війна...
До 2020 року село було центром Єлисеївської сільської ради Приморського району Запорізької області. У 2020 році село увійшло до складу Коларівської (Софіївської) сільської територіальної громади Бердянського району Запорізької області.
З 26 лютого 2022 року село Єлисеївка тимчасово окуповане російськими військами.